Kownacki-Dent

Lubimy kiedy nasi pacjenci się uśmiechają. Bo to oznacza, że są szczęśliwi. Każdego dnia o Wasz piękny   i zdrowy uśmiech dba zespół najlepszych specjalistów: lekarzy, asystentek i higienistek oraz pozostały personel, dokładający wszelkich starań, aby wizyta w naszej klinice przebiegła w miłej i spokojnej atmosferze, a efekt leczenia w pełni Was zadowolił. 

Poznajcie nas

Lekarze

dr n. med. Patryk Kownacki

Stomatolog, Chirurg

dr n. med. Stanisław Kownacki

Stomatolog, Protetyk

lek. dent. Wojciech Papla

Stomatolog

dr Roma Faron

Stomatolog

dr Mariusz Filipek

Stomatolog

Higienistki i asystentki

Weronika Kulak

Pielęgniarka, Asystentka chirurgiczna

Anna Kaleta

Higienistka, Asystentka

Tatiana Kleshnina

Higienistka, Asystentka

Paulina Cygan

Higienistka, Asystentka

Kinga Kasprzycka

Asystentka

Recepcjonistki i administracja

Patrycja Baranik

Manager, Opiekun pacjenta

pl_PLPolski
en_USEnglish pl_PLPolski

dr n. med. Patryk Kownacki

Stomatolog, Chirurg

Adiunkt w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej Katedry Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej i Chirurgii Stomatologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Lekarz klinicysta-praktyk. Absolwent studiów podyplomowych w dziedzinie implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem w Niemczech.

Aktywny Członek OSIS oraz Europejskiego Towarzystwa Implantologicznego - EDI. Autor licznych publikacji i wystąpień zarówno krajowych, jak i zagranicznych z zakresu chirurgii implantologicznej.

Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej i implantologicznej oraz technikach odtwórczych tkanek twardych i miękkich w obrębie jamy ustnej. Wykonuje wszelkiego rodzaju procedury chirurgiczne, w tym także z zakresu mikrochirurgii endodontycznej i implantologii.

Ceniony przez pacjentów za poczucie humoru, przyjazną atmosferę oraz precyzję i delikatność podczas wykonywania zabiegów. Cechuje go indywidualne podejście do każdego pacjenta, wyrażające się troską o jego komfort oraz zrozumieniem dla jego potrzeb i obaw.

Dr Patryk Kownacki jest właścicielem Centrum Stomatologicznego Kownacki-Dent.

 

 

dr n. med. Stanisław Kownacki

Stomatolog, Protetyk

Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie (czyli dzisiejszego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego).

Lekarz praktyk z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Specjalista protetyki stomatologicznej oraz implantologii. Uzyskał certyfikat umiejętności w zakresie protetyki implantologicznej.

Ceniony przez pacjentów za wiedzę, doświadczenie oraz skuteczność. Do tego stopnia, że jego pacjenci na wizyty przyjeżdżają nawet z zagranicy.

Dr Stanisław Kownacki jest właścicielem Centrum Stomatologicznego Kownacki-Dent.

 

 

lek. dent. Wojciech Papla

Stomatolog

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W czasie studiów nagrodzony stypendium Rektora za osiągnięcia naukowe. Obecnie członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego.

Miłośnik pracy w powiększeniu, endodoncji, stomatologii adhezyjnej i estetycznej. W pracy kieruje się podejściem minimalnie inwazyjnym. Przykłada dużą wagę do precyzji i dokładności wykonywanych przez siebie zabiegów oraz do tego, aby leczenie przebiegało w warunkach komfortowych i bezbolesnych dla pacjentów.

Aby zapewnić swoim pacjentom opiekę na najwyższym poziomie, stale pogłębia swoją wiedzę i podnosi kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz kursach.

Zawsze uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony. Prywatnie wielbiciel aktywnego spędzania wolnego czasu, sportów ekstremalnych i motoryzacji.

 

 

dr Roma Faron

Stomatolog

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W Centrum Stomatologicznym Kownacki-Dent zajmuje się leczeniem zachowawczym zarówno dorosłych, jak i małych pacjentów.

Doktor Roma uwielbia swoich pacjentów. W błyskawicznym nawiązaniu przyjaznych relacji pomaga jej pozytywne usposobienie i uśmiech, który nie schodzi z jej twarzy. Jednocześnie każdą procedurę wykonuje w największym skupieniu, z ogromną precyzją i delikatnością. Każda osoba może liczyć na dużą dawkę empatii, bo dr Roma dokłada wszelkich starań, aby pacjenci którzy trafią do jej gabinetu, czuli się komfortowo i bezpiecznie.

Ta pochodząca z Piwnicznej góralka pragnie ciągle się rozwijać. Korzysta z każdej okazji, aby uczestniczyć w kursach w zakresie stomatologii, endodoncji oraz medycyny estetycznej. Ambicja i upór, z jakimi dr Roma spełnia swoje marzenia zawodowe pomogły jej także odnosić sukcesy sportowe. Jej największą pasją jest siatkówka, zarówno w wydaniu halowym, jak i plażowym, którą trenuje od najmłodszych lat. Jest też fanką koszykarskich rozgrywek NBA.

 

 

dr Mariusz Filipek

Stomatolog

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. Po stażu podyplomowym rozpoczął pracę w Instytucie Stomatologii w Katowicach. Specjalista w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją, którą z pasją zajmuje się do dziś.

Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach, a zdobyte doświadczenia i wiedzę przekłada na znakomite wyniki leczenia i zadowolenie swoich pacjentów. Bo równie ważny jak efekty leczenia, jest dla Doktora komfort osób, które przychodzą do niego na wizyty. Dlatego, jak sam przyznaje, zawsze stara się tak je zaplanować, aby – nawet te najdłuższe – nie były męczące. Każdy zabieg przeprowadza precyzyjnie i delikatnie, a przy tym na bieżąco informuje o kolejnych krokach leczenia. Zawsze stara się też umilać pacjentom czas opowiadając ciekawe historie czy żartując.

Prywatnie zafascynowany kosmosem, relaksuje się oglądając nocne niebo przez teleskop.

 

Weronika Kulak

Pielęgniarka, Asystentka chirurgiczna

Ukończyła studia magisterskie w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku pielęgniarstwo. Obecnie w trakcie specjalizacji z pielęgniarstwa operacyjnego.

Jak sama podkreśla, praca to jej pasja, a szczególne miejsce zajmują w niej zabiegi chirurgiczne. Dba o to, aby zawsze wszystko przebiegało zgodnie z planem, a swoją empatią i miłym słowem potrafi uspokoić każdego pacjenta. Ich komfort stawia na pierwszym miejscu, bo niesienie pomocy potrzebującym daje jej poczucie pełnej realizacji zawodowej.

Prywatnie miłośniczka włoskiej kultury i kuchni. Każdą wolną chwilę spędza z dobrą książką przy aromatycznej kawie.

 

 

Anna Kaleta

Higienistka, Asystentka

Dyplomowana pielęgniarka i higienistka stomatologiczna z wieloletnim stażem. W swoim zawodowym CV ma również doświadczenie jako wykładowca w jednej z krakowskich szkół dla higienistek stomatologicznych. Dba także o podnoszenie swoich umiejętności, regularnie uczestnicząc w szkoleniach i kursach.

W Centrum Stomatologicznym Kownacki-Dent wykonuje profesjonalne zabiegi higienizacyjne jamy ustnej oraz zabiegi wybielania zębów metodą Prevdent.

Wiecznie uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do świata. Dba o miłą i przyjazną atmosferę podczas zabiegów oraz o dobre samopoczucie pacjentów.

 

 

Tatiana Kleshnina

Higienistka, Asystentka

Z wykształcenia asystentka stomatologiczna. Skończyła też liczne kursy z profesjonalnych zabiegów higienizacji. Jej wszechstronne umiejętności i bogate doświadczenie pozwalają na pracę z lekarzami każdej specjalizacji, od leczenia endodontycznego przed ortodoncję, na chirurgii i implantologii kończąc.

Bardzo sumienna, skrupulatna i perfekcyjnie zorganizowana. Oddana swojej pracy i pacjentom. Zawsze chętnie odpowiada na pytania pacjentów o higienę jamy ustnej czy zalecenia pozabiegowe.

Jej ciepłe usposobienie pozwala pacjentom zrelaksować się podczas wizyty. Prywatnie poświęca dużo czasu na naukę śpiewu i wizażu.

 

 

Paulina Cygan

Higienistka, Asystentka

Dyplomowana higienistka i asystentka stomatologiczna. Z najwyższą precyzją wykonuje zabiegi higienizacyjne, treningi oraz instruktaże higieny jamy ustnej u dzieci i dorosłych.

W zawodzie już od 8 lat. Kocha to co robi, a największą nagrodą i mobilizacją do dalszego rozwoju zawodowego są dla niej uśmiechy zadowolonych pacjentów. Zarówno przez pacjentów, jak i współpracowników ceniona za dokładność i opanowanie.

Prywatnie zapalony kibic, a szczególną sympatią darzy sporty drużynowe. Miłośniczka zdrowego stylu życia.

 

 

Kinga Kasprzycka

Asystentka

Dyplomowana asystentka stomatologiczna. W zawodzie pracuje już od 8 lat.

Jest energiczna, otwarta i komunikatywna, co sprawia, że błyskawicznie nawiązuje nić porozumienia z każdym pacjentem. Kocha ludzi, więc ta praca sprawia jej ogromną przyjemność. Zawsze na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo i komfort pacjenta.

Fanka wszystkich sportów. Każdą wolną chwilę poświęca ćwiczeniom. A gdy nie ćwiczy, to spędza czas ze znajomymi.

 

 

Patrycja Baranik

Manager, Opiekun pacjenta

W Kownacki-Dent koordynuje pracę zespołu oraz odpowiada za to, aby wszystko perfekcyjnie funkcjonowało. Pełni także rolę opiekuna pacjenta - pomaga im przejść przez cały proces leczenia, dba o ich komfort, odpowiada na pytania, a także otacza opieką zarówno w czasie leczenia, jak i podczas rekonwalescencji.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Fascynuje ją medycyna naturalna, więc każdą wolną chwilę poświęca na zgłębianie tego zagadnienia. Uwielbia odkrywanie nowych zakątków naszego kraju. Wyjazdy stara się tak planować, aby zawsze mogli jej w nich towarzyszyć mali podróżnicy - syn i córka.