Kownacki-Dent

Chcieć to móc

Usunięcie lub utrata zęba nieuchronnie prowadzi do zaniku tkanki kości. Już po kilku tygodniach ubytek w strukturach kostnych szczęki lub żuchwy będzie wynosił ok. 30-50% i z czasem będzie coraz większy. Kość pozbawiona obciążenia w postaci zęba staje się coraz bardziej osłabiona i rozrzedzona. Dlatego im dłużej zwlekamy z uzupełnieniem braku (np. implantem), tym bardziej prawdopodobna stanie się konieczność odbudowy kości, kiedy już zdecydujemy się na taki krok.

Jednak w Centrum Stomatologicznym Kownacki-Dent wychodzimy z założenia, że chcieć to móc. Znakomici specjaliści wsparci najnowocześniejszym sprzętem są w stanie dokonać prawdziwych cudów by żadnego pacjenta nie pozostawić bez pomocy.

W naszej klinice jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów chirurgicznych jest odbudowa kości wyrostka zębodołowego. Wykonuje się go nawet w ok. 80% przypadków leczenia implantologicznego. Mówiąc najbardziej ogólnie jest to zabieg polegający na uzupełnieniu utraconej kości materiałem zastępczym, w którym (po kilkumiesięcznej regeneracji) możliwa staje się odbudowa kości z jednoczesną implantacją. 

Dlaczego jest to etap konieczny? Ponieważ w wyniku utraty zębów następuje stopniowy zanik tkanki kostnej a wyrostek zębodołowy (czyli ta część kości, w której osadzone są zęby) zapada się w kierunku wolnej przestrzeni. To sprawia, że miejsce na wprowadzenie implantu jest ograniczone i osłabione.

Do regeneracji i odbudowy kości wyrostka zębodołowego stosujemy naturalny, mineralny materiał zastępczy THE Graft pochodzący z tkanki kostnej zwierzęcej. To znakomita alternatywa dla przeszczepów z kości pacjenta czy materiałów syntetycznych. Jest nie tylko całkowicie bezpieczny, ale także najbardziej zbliżony strukturą i składem do tkanki ludzkiej, a więc łatwo akceptowany przez nasz układ odpornościowy, co przyspiesza regenerację. Ponadto, zabieg odbudowy kości wykonuje się w znieczuleniu, więc jest on całkowicie bezbolesny dla pacjenta.

Jednak są też sytuacje, gdy deficyt tkanki kostnej jest tak duży, że zastosowanie samego biomateriału może okazać się niewystarczające. Wtedy z pomocą przychodzi chirurgia rekonstrukcyjna. W Centrum Stomatologicznym Kownacki-Dent w takich przypadkach wykonujemy przeszczep kości autogennej, czyli zabieg polegający na pobraniu bloków kostnych pacjenta. W tym zabiegu stosujemy system Navident, gdzie pod kontrolą tomografii i dynamicznej nawigacji pobieramy kość własną pacjenta, a następnie przeszczepiamy ją w miejsce biorcze.

Aby przyspieszyć regenerację leczonych tkanek w naszej klinice stosujemy fibrynę bogatopłytkową, która jest składnikiem osocza krwi i naturalnym opatrunkiem. Natomiast w celu zminimalizowania obrzęków pozabiegowych wykorzystujemy hiloterapię, czyli chłodzenie specjalną maską.

pl_PLPolski
en_USEnglish pl_PLPolski