Kownacki-Dent

Przełom w implantologii

W Centrum Stomatologicznym Kownacki-Dent praktykujemy nowoczesną stomatologię, bo chcemy zaoferować naszym pacjentom wszystko to, co najlepsze. Dlatego odważnie przyjmujemy wszelkie nowinki. Bez wątpienia jedną z najważniejszych dla pacjentów są implanty podokostnowe.

Implanty to rozwiązanie dla tych pacjentów, którzy utracili własny ząb (lub zęby). Niewielką śrubę umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy i na takim podłożu odbudowuje się jego koronę.

Jednak pacjenci ze znacznymi zanikami kostnymi, przed wszczepieniem implantu, mają do wyboru proces regeneracji kości lub rozwiązanie alternatywne – implanty podokostnowe, które nie wymagają wcześniejszej odbudowy podłoża. Wręcz przeciwnie, mogą być stosowane w zaawansowanych zanikach tkanki kostnej u pacjentów, którzy nie kwalifikują się do wszczepienia tradycyjnych implantów.

Czym jest implant podokostnowy? To tytanowa siatka, zaprojektowana i przygotowana indywidualnie dla każdego pacjenta. To gwarantuje idealne dopasowanie. Wszczepia się ją w szczękę lub żuchwę i mocuje śrubami. Stanowi to ramę dla specjalnych łączników, które spełniają zadania zwykłych implantów i są podstawą do odbudowy pozostałej części zęba.

Jakie są zalety implantów podokostnowych?

  • dają możliwość odbudowy zębów nawet osobom z całkowitym zanikiem kości,
  • zapewniają komfort porównywalny z własnymi zębami,
  • eliminują dyskomfort, jaki towarzyszy używaniu protezy ruchomej,
  • nie wymagają wcześniejszego zabiegu odbudowy kości,
  • założenie implantu i tymczasowa odbudowa protetyczna są wykonywane w trakcie jednej wizyty.

Te zaawansowane rozwiązania oferuje zaledwie kilka gabinetów stomatologicznych w całej Polsce. A zabiegi wszczepiania implantów podokostnowych przeprowadza dr n. med. Patryk Kownacki, specjalista chirurgii stomatologicznej i implantologicznej.

pl_PLPolski
en_USEnglish pl_PLPolski