Kownacki-Dent

Lecz, póki możesz

Czy wiecie, że aż 95% dorosłych Polaków ma próchnicę? Efekt jest taki, że ok. 57% osób po 40. roku życia nosi lub powinna nosić protezę. Problem zaczyna się już w dzieciństwie. Zaawansowaną próchnicę ma ponad połowa kilkuletnich dzieci. Co drugi nastolatek z tego powodu wkracza w dorosłość bez kompletu własnych zębów.

Rozwojowi próchnicy sprzyjają złe nawyki żywieniowe, zwłaszcza słodycze. Jednak główną przyczyną jest lekceważenie stanu swoich zębów. Zaledwie połowa Polaków myje je codziennie rano i wieczorem. Wciąż rzadkością jest stosowanie nici dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej czy regularna profilaktyka.

Być może część z Was będzie zaskoczona faktem, że zdrowe zęby to zdrowe całe ciało. Próchnica, zapalenie tkanek czy zgorzele mogą przyczynić się do wielu chorób, np. reumatyzmu, zapalenia mięśnia sercowego, zapalenia nerek, zapalenia żył czy zapalenia tęczówki oka.

Dlatego tak ważne jest leczenie zachowawcze. Żeby zapobiec problemom zdrowotnym i nie narażać się na dalszy ból, należy usunąć próchnicę. Oczyszczone miejsce wypełnia się specjalnym materiałem, potocznie zwanym plombą. To złożone materiały kompozytowe, trwałe i estetyczne, które pozwalają odbudować utracone tkanki zęba, przywracając mu naturalny kształt i funkcje oraz dopasować barwę wypełnienia do koloru pozostałych zębów. Końcowym etapem jest fluoryzacja, która wzmacnia szkliwo zęba oraz lakowanie bruzd, które ma chronić je przed próchnicą. Aby zabieg był komfortowy dla pacjenta w Centrum Stomatologicznym Kownacki-Dent oferujemy różne sposoby znieczulenia, dopasowane do indywidualnych preferencji. 

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń lub napisz i umów się na konsultację. tel.: +48 730 650 008 e-mail: rejestracja@kownacki-dent.pl

pl_PLPolski
en_USEnglish pl_PLPolski