Kownacki-Dent

Leczenie bez dyskomfortu? Jak najbardziej!

Wiemy, że dla wielu osób wizyta u stomatologa wiąże się z ogromnym stresem. Dentofobia, czyli paniczny lęk przed dentystą albo wcześniejsze nienajlepsze doświadczenia to coś, co potrafi nawet przez lata powstrzymać pacjentów przed podjęciem leczenia. Rozumiemy te obawy, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wizyta w Centrum Stomatologicznym Kownacki-Dent nie wiązała się z żadnym dyskomfortem w trakcie i po leczeniu. Zapewniają to nowoczesne rozwiązania i urządzenia, które wykorzystujemy w codziennej pracy.

Precyzję i pełną kontrolę cięć tkanki kostnej zapewniają nowoczesne urządzenia piezochirurgiczne. Tzw. piezosurgery eliminują ryzyko uszkodzenia tkanek miękkich (np. naczyń krwionośnych czy nerwów). Sekret ich skuteczności tkwi w działaniu opartym na cięciu selektywnym. Dzięki zastosowaniu ultradźwięków o różnej częstotliwości, urządzenie tnie wyłącznie tkanki kostne bez uszkodzenia tkanek miękkich, nawet wtedy gdy końcówka tnąca zetknie się z nimi. Małoinwazyjność całego zabiegu bez nadmiernego uszkadzania tkanek ogranicza dolegliwości bólowe i opuchliznę, a także przyspiesza gojenie.

W większości zabiegów chirurgicznych i implantologicznych, do szybszej regeneracji wykorzystujemy fibrynę bogatopłytkową, która jest składnikiem osocza krwi. Krew pobiera się od pacjenta tuż przed zabiegiem i poddaje wirowaniu. Ponieważ jest to materiał autologiczny (własny pacjenta) nie ma ryzyka alergii czy innych dolegliwości. Fibryna przyspiesza gojenie ran np. po usunięciu zęba, zmniejsza dyskomfort po zabiegu, działa przeciwbólowo, ale może też pomóc w odbudowie tkanek miękkich i kostnych.

Po zabiegach chirurgicznych stosujemy także chłodzącą kurację przeciwobrzękową, tzw. hiloterapię. Polega ona na nałożeniu na twarz pacjenta specjalnej maski, w której wnętrzu przepływa woda o odpowiedniej temperaturze. Chłodzenie operowanego miejsca zmniejsza dolegliwości bólowe i krwawienia śródzabiegowe oraz ogranicza powstanie obrzęków. Terapia trwa ok. 20-30 minut.

Nieocenionym atutem naszej kliniki jest też własna pracownia RTG wyposażona w najlepszy sprzęt do obrazowania. Dzięki temu nasi pacjenci mogą w jednym miejscu wykonać zdjęcia: pojedynczych zębów, OPG (ortopantomogram, potocznie zwany zdjęciem panoramicznym) oraz CBCT, czyli tomografię komputerową umożliwiającą bardzo precyzyjną, trójwymiarową (3D) analizę struktur anatomicznych. Obrazowanie to obecnie standard i podstawa skutecznego leczenia stomatologicznego. Urządzenie, które stosujemy emituje bardzo niską dawkę promieniowania, co jest szczególnie ważne w przypadku pacjentów poddawanych obrazowaniu kilkukrotnie w trakcie leczenia.

Jednym z urządzeń, które cieszą się największą sympatią pacjentów jest skaner wewnątrzustny wykorzystywany przez naszych lekarzy w protetyce, implantologii i ortodoncji. Niewielkie urządzenie to w rzeczywistości kamera 3D, która pozwala na wykonanie cyfrowego obrazu zębów. Zastąpiła tym samym słynną „plastelinę”, czyli masę wyciskową, którą umieszczało się w jamie ustnej, aby uzyskać odcisk zębów. Skaner pozwala też na wykonanie filmu, na którym pacjent może obejrzeć stan swoich zębów. O skanerze wewnątrzustnym piszemy więcej w dziale protetyka.

pl_PLPolski
en_USEnglish pl_PLPolski