Chirurgia stomatologiczna

Niemożliwe nie istnieje

Często już sam dźwięk słów chirurgia stomatologiczna wywołuje u pacjentów strach. Tymczasem w wielu sytuacjach nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że usuwając ząb przeszli zabieg chirurgiczny. Bo chirurgia to bardzo obszerna część stomatologii.

Najczęściej jest jednym z etapów leczenia implantologicznego, protetycznego lub ortodontycznego. Stosowana po to, aby zaoferować pacjentom wiele innych rozwiązań w sytuacji, gdy leczenie zachowawcze czy endodontyczne (kanałowe) nie przyniesie zadowalających efektów.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii stomatologicznej należą:

  • usuwanie zębów mlecznych i stałych,
  • usuwanie zębów zatrzymanych, w tym ósemek,
  • resekcja wierzchołków korzeni wraz ze zmianami zapalnymi,
  • plastyka dziąseł,
  • plastyka wędzidełka wargi lub języka,
  • wszczepienie implantu.

Jednak współczesna chirurgia stomatologiczna ma do zaoferowania znacznie więcej. Zalicza się do niej także zabiegi, których celem jest poprawa stanu tkanek lub odbudowa kości wyrostka zębodołowego np. przed założeniem implantu.

W Centrum Stomatologicznym Kownacki-Dent możemy przeprowadzać najbardziej skomplikowane zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej na najwyższym poziomie. Wykonuje je dr n. med. Patryk Kownacki, specjalista chirurgii stomatologicznej z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w kraju i za granicą. 

W większości zabiegów chirurgicznych, do szybszej regeneracji wykorzystujemy fibrynę bogatopłytkową, urządzenie chłodzące Hilotherm oraz nowoczesne urządzenia piezochirurgiczne do cięcia tkanki kostnej.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń lub napisz i umów się na konsultację. tel.: +48 730 650 008
e-mail: rejestracja@kownacki-dent.pl