Implantologia

Gdy na leczenie jest już za późno…

Czasem na leczenie zachowawcze jest już za późno i trzeba usunąć ząb albo pacjent utracił go z przyczyn zdrowotnych lub losowych. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest implantologia.

To dziedzina, która zrewolucjonizowała stomatologię. Jeszcze do niedawna, w sytuacji utraty jednego zęba powszechne było mocowanie mostów protetycznych. Poprzedzało je szlifowanie sąsiadujących, często zdrowych zębów. Gdy ubytków było zdecydowanie więcej, standardem były ruchome, wyjmowane protezy. Teraz to implanty umożliwiają pełną rekonstrukcję utraconego uzębienia, nie naruszając przy tym zębów sąsiednich. Dla postronnego obserwatora taka odbudowa jest niemożliwa do odróżnienia od naturalnych zębów. A przy tym jest rozwiązaniem najbardziej komfortowym, trwałym i estetycznym.

Czym jest implant? To niewielka, najczęściej tytanowa lub cyrkonowa śruba osadzana w kości żuchwy lub szczęki. Odtwarza korzeń zęba i stanowi podstawę do odbudowy korony zęba. Implanty można stosować do uzupełnienia pojedynczych braków w uzębieniu lub jako filary do wykonania większych rekonstrukcji.

W jakiej sytuacji pomogą implanty?

    • brak pojedynczego zęba
    • brak kilku zębów
    • bezzębie
    • uszkodzony i nierokujący ząb

Sam zabieg wszczepienia implantu jest mało inwazyjny, trwa do kilkunastu minut i jest w pełni bezpieczny. Aby pacjenci nie czuli żadnego dyskomfortu wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Po nim następuje kilkutygodniowy okres gojenia, w trakcie którego implant zespala się z kością. Kolejne etapy to: założenie śruby gojącej, wkręcenie łącznika, czyli elementu naśladującego oszlifowany ząb oraz pobranie wycisku (w naszej klinice stosujemy cyfrowe wyciski do wykonania korony. Po ok. 2 tygodniach od zeskanowania lub pobrania wycisku w pełni zintegrowanego implantu, koronę mocuje się na implancie.

W Centrum Stomatologicznym Kownacki-Dent pracujemy na najwyższej klasy materiałach oraz najnowocześniejszym sprzęcie. W implantologii i chirurgii korzystamy z dynamicznej nawigacji Navident, która wspomaga pracę chirurga podczas zakładania implantu i pozwala na niesamowitą precyzję, do dziesiątych części milimetra w stosunku do projektu, dzięki czemu dla pacjenta zabieg jest mniej inwazyjny. Implanty podokostnowe to z kolei rozwiązanie dla osób nawet z całkowitym zanikiem kości, które chciałyby odzyskać utracone zęby. Taką szansę daje też zabieg odbudowy kości wyrostka zębodołowego, która zanikła w wyniku utraty zębów.

Zabiegi chirurgiczne poprzedzające wszczepienie implantu w naszej klinice wykonuje dr n. med. Patryk Kownacki, uznany na arenie międzynarodowej specjalista chirurg stomatologii.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń lub napisz i umów się na konsultację. tel.: +48 730 650 008
e-mail: rejestracja@kownacki-dent.pl