Ortodoncja

Na pomoc prostym zębom

Ortodoncja, przez pacjentów często potocznie określana jako prostowanie zębów, zajmuje się leczeniem wad zgryzu i nieprawidłowości w ustawieniu zębów.

Zazwyczaj postrzegana jest jedynie przez pryzmat poprawy estetyki uśmiechu. Tymczasem leczenie ortodontyczne ma przede wszystkim służyć zdrowiu naszych zębów i naszemu komfortowi. Nieprawidłowe położenie i ustawienie zębów może przyczynić się do dolegliwości w obrębie jamy ustnej (np. parodontozy czy próchnicy), utrudniać gryzienie i żucie pokarmu czy prowadzić do wady wymowy czy migren.

Dlatego nie warto odkładać marzeń o idealnym uśmiechu, ani z nich rezygnować z wiekiem. Tym bardziej, że współczesna ortodoncja potrafi pomóc pacjentom w każdym wieku: dzieciom, dorosłym i seniorom. Jedynym warunkiem do założenia aparatu jest posiadanie pełnego uzębienia stałego.

Kluczem do sukcesu w leczeniu ortodontycznym jest indywidualne traktowanie każdego pacjenta. Dlatego pierwszym etapem zawsze musi być szczegółowe badanie zgryzu oraz wykonanie pomiarów ortodontycznych jamy ustnej. Dopiero w oparciu o te informacje można przygotować „szyty na miarę” aparat ortodontyczny lub nowość na rynku stomatologicznym – bezbarwną i dyskretną nakładkę ortodontyczną. Zarówno aparat, jak i nakładka spełniają te same funkcje. Wywierając nacisk na zęby, prowadzą do ich prawidłowego ustawienia. Obie te metody z powodzeniem stosujemy w Centrum Stomatologicznym Kownacki-Dent.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń lub napisz i umów się na konsultację. tel.: +48 730 650 008
e-mail: rejestracja@kownacki-dent.pl