Kownacki-Dent

Weź głęboki wdech…

… i po strachu. Jeśli na samą myśl o wizycie w gabinecie stomatologicznym oblewasz się zimnym potem, czujesz się zdenerwowany, a myśl o przełożeniu terminu leczenia wydaje się bardzo kusząca, to wiedz, że nie jesteś sam. Z dentofobią zmaga się niemal co drugi mieszkaniec naszego kraju. Co ciekawe dotyczy to zwłaszcza dzisiejszych 40-latków i starszych, którzy ze swojego dzieciństwa często mają nienajlepsze wspomnienia związane z leczeniem stomatologicznym. Rozumiemy to. Dlatego w klinice Kownacki-Dent mamy na to skuteczne antidotum. To sedacja wziewna podtlenkiem azotu, czyli tzw. gazem rozweselającym.

Sedacja to bezpieczna i skuteczna metoda wprowadzenia pacjenta w stan uspokojenia i odprężenia. Następuje po podaniu przez aparat do oddychania mieszaniny tlenu z podtlenkiem azotu i odbywa się pod kontrolą lekarza. Efektem jest odczucie spokoju i przyjemnego relaksu przy jednoczesnym zachowaniu świadomości i zdolności komunikacji. Bardzo często pacjenci nie pamiętają samego zabiegu (tzw. niepamięć wsteczna). Wyjście z tego stanu zajmuje tylko kilka minut i wymaga podania czystego tlenu.

Sedacja pomaga ograniczyć stres, ale też zmniejsza wrażliwość na ból. Przy mniej inwazyjnych zabiegach może skutecznie zastąpić znieczulenie miejscowe. A przy tych, które wymagają zastosowania znieczulenia, stan rozluźnienia u pacjenta sprawia, że nie czuje on ukłucia więc podanie znieczulenia jest łatwiejsze.

O bezpieczeństwie tej metody najlepiej świadczy fakt, że jest rekomendowana już dzieciom od 3. roku życia. Ale stosuje się ją też u dorosłych z silnymi stanami lękowymi przed leczeniem stomatologicznym.

Jakie są zalety sedacji?

  • to metoda uspokajająca i eliminująca strach przed zabiegiem
  • całkowicie bezpieczna, także dla małych dzieci
  • nie ma możliwości jej przedawkowania
  • nie uzależnia
  • nie wymaga wkłucia i użycia igieł
  • pozwala na szybki powrót do normalnego stanu
pl_PLPolski
en_USEnglish pl_PLPolski